Desky

Mých kmenových kapel

LP A CD MÝCH KMENOVÝCH KAPEL

Koncem osmdesátek bylo něco ve vzduchu a otevíraly se nové zdroje inspirace.Točili jsme desky a současně chodili zvonit klíčemi na Václavák…vzrušující doba.

LP KRAUSBERRY

Toto LP vznikalo a nakonec vzniklo ve studiu Fysio. Sešlo se nás tam požehnaně. Celá hanspaulská galerka včetně Introviče, Ivana Hlase, Zdeňka Vřešťála…Panovala velmi tvůrčí atmosféra. Hrál jsem opět a jako vždy na basu a napsal píseň Náklaďák. Na bicí hrál Jirka Zelíčko Zelenka. To myslím bylo velmi příznivé…

LP HOT LINE Just Now

První funková deska této formace. Hrál jsem tady na baskytaru, zpíval a napsal píseň If you Wanna grow up wrong s textem Ondřeje Helmy. Točilo se v A-čku v rozhlase Karlín. Hudební režii držel pevně v rukou Honza Hála. Za miksážním pultem seděl Petr Petřík.

LP PANTARHEI

Deska se točila v památných listopadových dnech podzimu roku 1989. Byl to správný odvaz téměř pokaždé zakončený zvoněním klíčky na Václavském Václaváku. Hrál jsem na basu a zpívali jiní.

CD YANDIM BAND Vášeň

Yandim band bylo další seskupení, kterému velel Sláveček Janda. Kolem roku 1993 jsme funkovali a fungovali ve více formacích…např. Dan Kohout band…funk byl velmi populární, úspěšně se rozjížděl i nově vzniklý J.A.R. Sestavu Yandimu tvořili Slávek kytara, zpěv, Roman Holý klávesy, zpěv, Athinka a Jaya zpěv, Michal Hejna bicí. Michal byl občas alternován Badym Zbořilem a v období spolupráce s Marcelou Březinovou i Vláďou Sosnou. Percuse bravurně ovládal Imran Musa / nemusa / Zangi a já jsem do toho basoval prsty i palcem a také libě zpíval.

CD DANIEL KOHOUT Nalej víno Zuzanko

CD se točilo v Budíkově u Martina Kratochvíla. Díky příjemné atmosféře Martinova studia a především baru, s výhledem do bazénu ode dna k hladině, vznikly věci až neobvyklé. Hrál jsem na basu, kytaru, percusse a napsal píseň Alkron. Zpívali jsme všichni. To bylo velmi přínosné.

LP HOT LINE Energy

Tentokráte již CD vznikalo v Bratislavě za přítomnosti Darryla Kennedy. Je to spíše jazz než funk. Darryl přinesl několik bigbandovek. Nedopadlo to nejhůř. Hrál jsem na basu slapper.

Yandim Band - Nové CD

V roce 2011 jsme znovu oživili Yandim Band…Impulz vzešel opět z jeho zakladatele…Slávka Jandy. Jednalo se o studiový počin…a skladby vycházely více z jazzových základů. Funková linie byla zachována a k natáčení jsme přizvali částečně i původní sestavu. Imran Musa Zangi percuse, Michal Hejna bicí, já na basu…Za klávesy se však posadil bravůrní hráč Ondra Kabrna, který dal soundu jazzovější ráz. Jediný vocal pak obstarala ve skladbě 5.Jana Koubková.

Silikon - SJB

CD “Silikon” hudebního seskupení SJB je na světě. Po mnohých remixech a makeupech zvukových jemnovln byl finální elaborát námi odsouhlasen a přijat…všechny písně alba jsou k poslechu a stažení. Napsal jsem píseň Monalisa.

Tribute - Abraxas

Na CD Tribute se podílela řada kapel, které oslovil tehdejší manager Abraxas Petr Soukup. Písně v jiných aranžích vyzněly mnohdy lépe než originál…posuďte sami…

 

 

 

 

 

 

Abraxas - Klid

Nové a řadově zatím poslední album Abraxas. Hlavním skladatelem je stále Slávek Janda. Na projektu s námi ještě spolupracoval Míra Imrich, který krádce po vydání CD kapelu opustil.

Abraxas - The Best of

CD “Silikon” hudebního seskupení SJB je na světě. Po mnohých remixech a makeupech zvukových jemnovln byl finální elaborát námi odsouhlasen a přijat…všechny písně alba jsou k poslechu a stažení.

Tady mě najdete

Ivan Doležálek, Studio "Holubí Věž"
Jaurisova 17, Praha 4
PSČ: 140 00

Tel: 603 16 78 15
IČ: 41 16 18 58

Služby

  • Mastering
  • Michani
  • Audio produkce/postprodukce
  • Dabing
  • Audio recording
  • Filmova hudba

9 + 3 =